Thursday, 5 March 2009

Metróállomás az Astoriánál

2 metró, piros vonal, Astoria, belváros, metró, piros, Budapest, V. kerület, subway, U-bahn, underground, VII. kerület, VIII. kerületKettes, piros metróvonal, az állomás az V., VII, és VIII. kerület találkozási pontjánál. Elegáns, régi állapotában megőrzött aluljáró, csiricsáré módon felújított metróállomás (mondom: tömegközlekedés). Ahogy nagyanyó mondaná: mintha régebben igényesebbek lettek volna az emberek. Meglepő, de ezen az állomáson elfelejtettek boltot nyitni Aba Botond spanjai (Princess Fejedelmi Pékség). Vakvezető csíkok, piros-fehér terek. Naná, hogy beköltözött ide is a Multireklám/Peron Reklám, kell a pénz a Pártzsebekbe.

"A köznyelv a kereszteződést az itt található Astoria Szállóról nevezi így. A kelet–nyugati metró állomását már a kereszteződésről nevezték el." (wiki)

"1963-ban a főváros legelső aluljárója is megépült az Astoriánál. Ide eredetileg nem terveztek még metróállomást sem. 1949-50-ben ráadásul minden megállóhoz önálló felszíni építményt terveztek, aluljáróba kivezetés nélkül." (budapestjovoje.freeblog.hu)

2 metró, piros vonal, Astoria, belváros, metró, piros, Budapest, V. kerület, subway, U-bahn, underground, VII. kerület, VIII. kerület"Az 1918-as őszirózsás forradalmat követően az Astoria Szálló lett a gróf Károlyi Mihály vezette Magyar Nemzeti Tanács székhelye. Károlyi feleségével a negyedik emeleten lakott, az irodák az első emeleten kaptak helyet. A 105-109-es szobákban tanácskozott a Nemzeti Tanács, az 508-as szobában pedig foglyokat helyeztek el.
1919 tavaszán a kommunista direktórium vezetői költöztek az Astoriába. 1944 márciusában, a német megszállást követően a szálló a Gestapo főhadiszállása lett. A visszavonuláskor a németek teljesen kifosztották. Az ostrom idején az épület két bombatalálatot is kapott és több belövést, de 1945 tavaszán, alighogy véget értek a harcok, a szálloda már újra üzemelt.
Korábbi bárja helyén megnyitották a Pengő klubot, itt lépett fel először a világhírű dobos, Kovács Gyula. 1948-ban az épületet teljesen újjáépítették. Az 1956-os forradalom során jelentős sérüléseket szenvedett, de a hatvanas években az Astoriát már Budapest legjobb szállodájának tartották." (wiki)





View Larger Map

további metróállomások

Batthyany téri metróállomás

2-es metró, a piros. A Duna mellett, a Duna alatt, a Parlamenttel szemben. A Szentendrére vivő HÉV végállomása az aluljáróba applikálva, orkszerű, gyermeki lelkű biztonságiakkal: nofotó! nofotó! Ezek szerint a HÉV állomáson valami bűzlik, visszatérünk szaglászni.

A metróállomás a demszkista, költségkímélő, csiricsáré kategóriában: a szokásos szar sok közpénzért. Bóvli minőségű kivitelezés, piros-fehér puritán színvilággal. A kopárságot csak a totálibe pártfüggetlen Peron Reklám Kft óriásplakátjai törik meg :D

A titokzatos "BKV viszonteladó partner, az Iton Kft itt is képviselteti egy szokásosan igénytelen, ketrecszerű, felül nyitott bódéval magát: az üzleti zseniknek sikerült az, ami a BKV-nak nem megy: megéri jegyet árusítani. Toalett szalon(!), hajléktalanok + Batthyány Lajos miniszterelnök és Kölcsey szobra. A néhai Vásárcsarnok ma supermarketként funkcionál, a korrupció és a globalista úthenger emlékműveként.

Autóbusz: 11, 19-41V, 39, 86, 160, 260
Villamos: (19, 41)
Szentendrei HÉV











további metróállomások, séta a Lánchídig, Nagyi palacsintázója, wikipédia,